Jak dobrać kurtkę do eleganckich spodni?

Panowie coraz częściej decydują się na noszenie eleganckich spodni oraz koszul także na co dzień. Wybór takiego stroju wcale nie musi wiązać się z dyskomfortem – odpowiednio skrojona koszula leży doskonale, a spodnie uszyte z przewiewnego materiału dają pełną swobodę. Ale jak w takim przypadku dobrać odpowiednie nakrycie wierzchnie? Na co zwrócić uwagę, aby kurtka była doskonałym dopełnieniem całej stylizacji?

Kurtki męskie – czy mogą być jednocześnie modne i wygodne?

Dzisiejsza moda pozwala na łączenie ze sobą różnych elementów ubioru, które jeszcze niedawno mogłyby być uważane za niepoprawne w danym zestawieniu. Tyczy się to nie tylko ubrań kobiecych, ale także tych, które dedykowane są panom. Przede wszystkim coraz większą rolę odgrywa nie tylko moda, ale także wygoda. Idealne stylizacje nie tylko świetnie się prezentują, ale mają być także przyjemne w codziennym noszeniu. Tak samo kurtki męskie, które do tej pory kojarzyły się raczej z luźnym, niezobowiązującym strojem pojawiają się w zestawieniu ze strojem bardziej formalnym.

Wcześniej eleganckie były natomiast sztywne, długie płaszcze, które często krępowały ruchy. Mężczyźni pragną jednak wyglądać elegancko nie tylko podczas ważnych wyjść – zakładają koszule bez okazji, dlatego potrzebują okrycia wierzchniego, które nie będzie kojarzyło się z dyskomfortem. Projektanci wychodzą więc naprzeciw oczekiwaniom i coraz częściej szyte są takie kurtki, które można założyć do eleganckich spodni, białej koszuli, ale także mniej formalnego sweterka. Dobrze wyglądają więc w zestawieniu z nieco luźniejszym, casualowym lookiem.

Spodnie męskie – ponadczasowe kroje

Okazuje się, że nie tylko w kwestii kurtek projektanci poszli o krok dalej. Coraz więcej dostępnych jest takich krojów spodni, które pasują nie tylko do niezobowiązującego looku, ale wypada je także założyć na ważne spotkanie. Popularne w ostatnich latach są spodnie męskie znane jako chinosy. Występują one najczęściej w dwóch wersjach – regular oraz slim. W przypadku tych drugich ważna jest nogawka, która zwęża się ku dołowi. Docenią je w szczególności panowie o nieco szczuplejszej budowie ciała.

Komfort ich noszenia wiąże się przede wszystkim z materiałem, z jakiego zostały wykonane. Dobrej jakości bawełna nie gniecie się tak szybko, a jednocześnie pozwala ciału oddychać. Nie zawsze należy więc wkładać spodnie męskie od garnituru, aby wygodne zarówno elegancko, jak i modnie. Dodatkowo chinosy łatwiej jest łączyć z różnego rodzaju elementami garderoby – także z kurtkami.

Jak dobierać kurtki męskie do eleganckich spodni?

Chociaż dostępnych jest aktualnie naprawdę wiele krojów odzieży wierzchniej, to wciąż dla wielu mężczyzn problematyczne okazuje się dobranie kurtki do eleganckich spodni. Najważniejsze, by kierowali się oni swoimi preferencjami – jeżeli nie lubią dłuższych ubrań, to rozwiązaniem mogą być krótsze kurtki, a już zwłaszcza te wykonane ze skóry. Lekkie modele ze stójką również prezentują się doskonale z chinosami. Wszelkiego rodzaju ramoneski wybierają Ci panowie, którzy cenią sobie stylizacje nieco bardziej odważne.

Wysokim mężczyznom często zalecane jest noszenie parki. Długo istniało przeświadczenie, że jest to model odpowiedni tylko do damskich stylizacji – jest to jednak myślenie błędne. Parka może mieć odpinany kaptur i prosty, klasyczny krój. Jest to zarówno odzież wierzchnia przejściowa, ale poszczególne kroje zostały tak uszyte, że zapewniają ciepło także zimą. Dłuższy tył doskonale chroni przed wiatrem, ale jednocześnie świetnie ukrywa założoną pod spód koszulę (która czasami może wysunąć się ze spodni).

Ciekawym rozwiązaniem są także kurtki męskie dwustronne – możemy zakładać je do różnych stylizacji, zarówno tych eleganckich, jak i nieco luźniejszych. Ważne jednak, by jedna ze stron był gładsza, prostsza i bardziej minimalistyczna. Dobrze też, aby kolor był stonowany, dzięki czemu będzie pasował do większej liczby zestawów.

Najważniejszą kwestią jest jednak dobór odzieży wierzchniej do danej pory roku. Ciepłe płaszcze warto zostawić na srogie zimy. Jesienią i latem sprawdzą się cienkie kurtki męskie zapinane na zamek albo guziki.