Gry w nauce języka obcego

Metod nauki języka obcego jest wiele, jedne mniej, niektóre bardziej skuteczne. Ale żeby efekty były widoczne, potrzeba przede wszystkim chęci. Bo nauka z przymusu nie jest ani satysfakcjonująca, ani spektakularna. Dlaczego by zatem nie połączyć pożytecznego z przyjemnym i nie wykorzystać gier do nauki? To z pewnością ciekawe rozwiązanie, którego każdy, kto zaczyna przygodę z nauką, powinien spróbować.

Gry komputerowe

Pomimo tego, że gry komputerowe są obecne w życiu młodego człowieka praktycznie na co dzień, to wykorzystanie ich do nauki wciąż wydaje się atrakcyjne, ponadto zwiększa motywację oraz rozwija konkretne sprawności językowe. Gry aktywnie angażują różne zmysły i efektywnie aktywizują myślenie osób uczących się. Stawiają określone cele, które muszą być osiągnięte poprzez rozwiązywanie szeregu problemów. Pierwsze co przychodzi nam na myśl o grze to rozrywka i przyjemność, dlatego wykorzystanie jej do nauki spotyka się z entuzjastyczną reakcją. Co więcej, wiele z nich posiada możliwość komunikowania się z innymi graczami w obcym języku, co jest również bardzo ciekawym doświadczeniem.

Korzystanie z gier uczy relacjonować zdarzenia, opisywać czynności, wydawać polecenia, posługiwać się słownictwem oraz szybko reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację.

Gry towarzyskie

Jest to doskonałe narzędzie do nauki komunikacji, ponieważ w trakcie gier uczniowie używają docelowego języka do uzewnętrzniania potrzeb i pomysłów, objaśniania zasad, negocjowania i przekonywania. Co więcej, atmosfera, zabawa i śmiech, które towarzyszą grze, sprzyjają nauce. Poprzez emocjonalną stymulację łatwiej, szybciej i lepiej zapamiętuje się materiał. W trakcie gry osoby są skupione na celu, jakim jest wygrana. Dzięki temu znika lęk przed popełnianiem błędów, który niejednokrotnie utrudnia płynne posługiwanie się językiem obcym. Dlatego też nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ jest tak efektywna.

Dla osób w każdym wieku

Wbrew powszechnej opinii o tym, że zabawa jest sektorem zarezerwowanym tylko dla dzieci, dorośli coraz chętniej angażują się w tego rodzaju aktywność. Jest ona miłą odskocznią od codziennej prozy życia – dlatego też nie tylko pomaga nauczyć się języka, ale przede wszystkim rozluźnić po ciężkim dniu.