Szkolna wyprawka na kredyt / kredyt gotówkowy

Chociaż polski rząd wprowadza kolejne programy pomocowe dla rodziców polskich uczniów, to i tak wraz z początkiem września czekają nas spore wydatki. Fakt, że dzieci uczęszczające do klas wczesnoszkolnych otrzymują darmowe książki, a od tego roku każdy uczeń również 300 złotych na zakup niezbędników, niewiele pomaga. Okazuje się, że wydatki związane z nabyciem wszelkich akcesoriów do szkoły mogą sięgać nawet 1 000 złotych.

 

Problem społeczny – brak środków na wyprawkę

Program „Dobry Start” to odpowiedź rządu na wciąż rosnące potrzeby polskich uczniów i nadal słabą kondycję finansową ich rodziców. Okazuje się, że tylko na Śląsku z tego programu skorzysta blisko 500 000 dzieci w wieku szkolnym, a dotychczas nawet 20% ich rodziców nie stać było na skompletowanie niezbędnych akcesoriów szkolnych ze środków bieżącego budżetu.

Nie cieszy fakt, że podobny problem istnieje w całej Polsce. Czy wiesz, że każdego roku wyprawka szkolna dla tylko jednego ucznia to wydatek rzędy 823 złotych? Brak środków finansowych widać wyraźnie przede wszystkim w rodzinach wielodzietnych oraz tych, które zamieszkują tereny wiejskie. Nie każdy rodzic może też pozwolić sobie na pożyczkę bądź nie ma zdolności kredytowej na kredyt gotówkowy z banku.

Skąd brać pieniądze na szkolną wyprawkę?

300 złotych to nadal niewiele, patrząc na całościowe koszty, jakie ponoszą rodzice uczniów. To dlatego część rodziców sięga po zebrane oszczędności, by pokryć tego rodzaju wydatek. Inni pożyczają pieniądze od znajomych, niektórzy zaciągają pożyczki w parabankach, które niestety nie cieszą się dobrą opinią ze względu na ogromne odsetki, jakie później trzeba spłacać.

Z pomocą przychodzą również instytucje bankowe, które już w wakacje oferują specjalny produkt, czyli kredyt gotówkowy dedykowany właśnie na szkolną wyprawkę. To zobowiązanie celowe, które jest nieco korzystniejsze niż kredyt na dowolny cel. Wydaje się, że jeśli rzeczywiście rodzice nie radzą sobie z zebraniem środków na szkolną wyprawkę, to kredyt gotówkowy zaciągnięty w banku z wieloletnią tradycją jest dobrym rozwiązaniem.

Jeśli kredyt gotówkowy to na jakich warunkach?

Rodzice, którzy decydują się na kredyt gotówkowy w celu zakupu niezbędnych pomocy dydaktycznych i wszelkich akcesoriów, które staną się przydatne podczas edukacji swojego dziecka, powinni w pierwszej kolejności zerknąć na ranking różnych ofert, jakie proponują banki.

Zobowiązania kredytowe mogą różnić się kosztami i dodatkowymi bonusami. Nie warto patrzeć jedynie na okres kredytowania i wysokość raty. Okazuje się, że priorytetem jest w tym przypadku RRSO, czyli całkowity koszt kredytu. Może okazać się, że bank pobierze wysoką prowizję za udzielenie zobowiązania albo kredytobiorca będzie musiał wykupić dodatkowe ubezpieczenie.