Kącik do spania w dziecięcym pokoju – jak urządzić?

Sen to jedna z ważniejszych części dnia dla dziecka. W czasie nocnego wypoczynku, nasz maluch regeneruje swoje siły, a głęboki sen zapewnia mu wzrost odporności i prawidłowy rozwój. Jednak, by pociecha mogła zdrowo spać, potrzebny jest odpowiednio przygotowany kącik z łóżkiem w jej pokoju. O tym, jak to zrobić, przeczytasz w tym artykule.

Wybierz odpowiednie łóżko z materacem

W przypadku urządzania kącika do spania, najważniejsze jest wygodne łóżko z porządnym materacem. Powinno być takiej wielkości, by dziecko mogło na nim swobodnie zmieniać pozycję w czasie snu. Jeśli nasz maluch czasami spada ze swojego łóżka, teraz wybierzmy takie z barierką. Kiedy dziecko podrośnie, możemy ją zdemontować, bez konieczności zakupu nowego łóżka. Kolejna kwestia to materac. Powinien być wygodny, więc dobrze jest wybrać się z dzieckiem do sklepu i pozwolić mu wypróbować wiele modeli materaców. Zapamiętajmy, która twardość była dla malucha najwygodniejsza. Później, możemy zamówić materac online, często w niższej cenie.

Kącik do spania – jak go zaaranżować?

Pokój malucha to jednocześnie sypialnia, bawialnia i miejsce do odpoczynku. Dlatego warto wydzielić w nim część dzienną i nocną. Niech dziecko wie, że łóżko to miejsce do spania i relaksu, więc postarajmy się oduczyć pociechy zabawy i skakania po materacu. Dzięki temu, w chwili kładzenia się spać, nasz maluch od razu zrozumie, że teraz trzeba odpocząć. W kąciku do spania nie może zabraknąć wygodnego łóżka, szafki nocnej i odpowiedniego oświetlenia. Jeśli dziecko boi się ciemności, zamontujemy w kontakcie mini lampki, które dają odrobinę jasności, ale nie pobierają dużo prądu.

Z kolei wygodna, miękka i przytulna pościel ułatwi maluchowi zaśnięcie. Ważna jest odpowiednia poduszka dla dziecka – powinna być dostosowana do pozycji w jakiej nasza pociecha śpi. Znajdziemy ją tutaj: https://expertsnu.pl/. Nie bez znaczenia jest też pościel – bawełniana, lniana, wełniana i flanelowa to najlepsze materiały poszew dla Twojej pociechy. W kąciku do spania zadbać o wygodę, przytulność i zdrowie. Wtedy dziecko będzie spało komfortowo i głęboko.