Nauka języka angielskiego może sprawiać problemy. Ciężko znaleźć praktyczne sposoby na pogłębianie wiedzy, czy też na testowanie jej. Klasyczne sposoby nie muszą zdawać egzaminu. Bo kto lubi na przykład być oceniany w szkole? W tym artykule dowiesz się o plusach i minusach poznawania języka poprzez gry komputerowe.
Nauka w szkole
Szukasz miejsca do nauki, znajdujesz reklamę i widzisz: „kurs języka angielskiego Częstochowa” http://tarkowski.edu.pl/. Zapisujesz się, kończysz kursy, zdobywasz umiejętności. I co dalej? Większość z nas po takiej nauce używa swoich nowych zdolności w pracy albo wyjeżdża. Są też tacy, którzy zapominają co umieli.
Przyjemne z pożytecznym
Pewnie się zastanawiacie jak to wygląda. Nauka czegoś przez gry? Tak, to możliwe. I dużo częściej spotykane w dzisiejszym świecie. Na przestrzeni ostatnich lat e-sport poczynił ogromne postępy, przez co stał się jeszcze bardziej popularny. Nie zmienia to jednak faktu, że społeczność graczy istniała od czasów pierwszych gier.
Grając w różne gatunki gier spotykamy te, które nie są dostępne w naszym języku. Gracz jednak, pomimo wszelkich przeciwności będzie klikał w klawisze, czy też guziki. Podświadomie chłonął przekazywaną mu wiedzę. I tutaj pojawia się normalna dla każdego człowieka cecha. Poznajesz obcojęzyczną nazwę. Nie wiesz jak nazywa się ten przedmiot w Twoim ojczystym języku. Widzisz go jednak i wiesz do czego służy. Gratulacje. Poznałeś właśnie nowe słowo. Jeszcze większy efekt ma to gdy grasz w gry wieloosobowe. Czaty tekstowe na temat gry z drużyną. Czaty głosowe podczas rozgrywki. Handel w grach. Wszystko opiera się o znajomość języka. Wszystko trochę się komplikuje, gdy wkraczamy na głęboką wodę. Gry przygodowe na przykład, ze względu na swoje skomplikowanie wymagają od nas większej uwagi co robimy. Nie raz pewnie zdarzyło nam się, że czegoś nie rozumieliśmy. Siedzimy więc mozolnie ze słownikiem czy to internetowym, czy papierowym i rozszyfrowujemy znaczenie. Dzięki temu procesowi jest pewne, że tego znaczenia zapomnimy dużo trudniej niż innego.
Warunek działania
Grając w gry obcojęzyczne można uczyć się nowych rzeczy, utrwalać znaną wiedzę i ją szlifować. Można ze spokojem nazwać je pomocnikiem nauczyciela w szkołach. Należy jednak pamiętać: Nie nauczą nas języka od podstaw. Te – musimy już posiadać.