Kredyt gotówkowy na remont – wady i zalety

Kredyt gotówkowy to jeden ze sposobów sfinansowania remontu. Zanim jednak zdecydujesz się go zaciągnąć zobacz jakie wady i zalety ma kredyt gotówkowy na remont?

Kredyt gotówkowy na remont jest jednym z najprostszych i najszybszych rozwiązań. Sięgają po niego osoby potrzebujące szybkiej gotówki, którą mogą spłacić w dogodnym dla nich terminie. Podpowiadamy czy warto po niego sięgnąć.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to dopasowany do indywidualnych potrzeb i możliwości oraz relatywnie tani produkt bankowy. Maksymalna kwota kredytu, jaką może otrzymać dany klient, zależy od jego zdolności kredytowej. Na szybkie otrzymanie potrzebnej gotówki pozwalają: możliwość złożenia wniosku on-line, szybka decyzja kredytowa oraz minimum formalności. Kredyt gotówkowy przyznawany jest na dowolny cel – banku nie interesuje na jaki cel przeznaczysz pieniądze Dla banku liczy się to, że spłacisz zadłużenie na czas i nie będziesz zalegał z comiesięcznymi ratami.

Zalety kredytu gotówkowego

Jak było wspominane wcześniej zaciągnięty kredyt można przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Możemy za jego pomocą sfinansować na przykład zakup sprzętu do domu, czy remont mieszkania.

Równie bardzo ważną zaletą tego rodzaju kredytu jest to, że nie trzeba posiadać wkładu własnego, bez względu na to, jaką kwotę pieniędzy chcemy pożyczyć.

Kredyt gotówkowy jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują pieniędzy jak najszybciej, a wszystko za sprawą tego, że procedura jest bardzo uproszczona i trwa zaledwie kilka dni lub nawet godzin. Uproszczona forma kredytu polega również na tym, że nie potrzebujemy żadnych poręczycieli ani tez dodatkowych zabezpieczeń.

Wady kredytu gotówkowego

Największą wadą kredytu gotówkowego jest jego wysokie oprocentowanie. Wysokość oprocentowania uzależniona jest przede wszystkim od czasu na jaki został zaciągnięty kredyt, a także od wysokości rat miesięcznych i oczywiście wysokości zaciągniętego kredytu. Zazwyczaj oprocentowanie kredytu gotówkowego waha się od 10 do 20 procent.

Z kredytem gotówkowym związane są również inne opłaty jak, na przykład prowizja pobierana przez bank, a często również konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kredytu, które jest zabezpieczeniem dla banku na wypadek problemu ze spłatą kredytu.

Kredyt gotówkowy na remont – czy warto?

Jeżeli potrzebujesz kredytu na niższą kwotę, na przykład na pokrycie kosztów drobnego remontu czy zakup sprzętu, najprostszym wyjściem będzie wybór kredytu gotówkowego. Na decyzję o jego przyznaniu czeka się od kilku godzin do kilku dni. Większość banków wymaga przy kredycie gotówkowym minimum formalności. Najczęściej wystarczy tylko dowód oraz zaświadczenie o dochodach.

Zasadnicza wada kredytu gotówkowego na remont to natomiast wyższy koszt w porównaniu, na przykład do kredytu hipotecznego. Oprocentowanie kredytu gotówkowego wynosi od 13 do 16%, a prowizja za jego udzielenie, to zazwyczaj około 5%. Maksymalna kwota kredytu, o którą możemy wnioskować to 50-60 tysięcy złotych, a maksymalny okres spłaty to najczęściej 10 lat.