Jak kupić dobrą poduszkę dla dziecka?

Nasze maluchy z pewnością śpią więcej i niejednokrotnie lepiej niż my. Jednak czasami okazuje się, że mimo tego, iż przesypiają odpowiednią ilość godzin, chodzą niewyspane lub nie mogą się skoncentrować. Winna może być poduszka, kołdra lub łóżko. Warto przyjrzeć się temu z bliska, ponieważ źle urządzona sypialnia wyrządzi dziecku mnóstwo szkody. Jest niezdrowa nie tylko dla jego szarych komórek, ale i dla kręgosłupa. O tym, jak zadbać o zdrowy sen swojej pociechy, przeczytasz w tym artykule.

Wkład poduszki dla dziecka

Nasze pociechy częściej mogą być narażone na alergie niż my. Dlatego wybierając poduszkę w pierwszej kolejności zwracajmy szczególną uwagę na jej skład oraz wypełnienie. Wkład w poduszce powinien być, w miarę możliwości, naturalny lub antyalergiczny. Idealnym rozwiązaniem jej zakupienie tej, której wypełnienie stanowi silikon. Wykazuje się on najlepszymi właściwościami antyalergicznymi, a co ważniejsze, taką poduszkę można swobodnie wyprać nawet w wysokiej temperaturze.

Ważne! Poduszki pierzemy po każdym przeziębieniu lub innej, przebytej infekcji. Jeśli dziecko nie choruje za często, mimo wszystko, warto je odświeżyć w pralce co najmniej raz w miesiącu. Co tydzień zmieniamy poszewkę i wietrzymy pościel (kołdra, poduszka dla dziecka i materac).

Poszewki dla malucha

Nasze pociechy są najlepszymi fanami wszystkich bajkowych bohaterów. Bez względu na to, czy Twoje dziecko woli baśnie w formie książkowej czy filmowej, na pewno nieraz namawiało Cię na zakup poszewek z ulubionymi postaciami. Jeśli poszewki są wykonane z bawełny lub innej, naturalnej tkaniny, nie ma przeszkód, by sprezentować maluchowi taki zestaw do sypialni.

Jednak najczęściej, mimo ceny, są to poszewki z poliestru, barwione nietrwałymi farbami. Sporo kosztują, a mogą wywołać u pociechy alergie. Poza tym, syntetyczne materiały sprawiają, że ciało się poci. Stąd już niedaleka droga do pojawienia się potówek i alergii.

Sypialniane zacisze w dziecięcym pokoju

Nasze dzieci uwielbiają tworzyć w swoich pokojach twierdze i pola kempingowe. Te mniejsze układają góry poduszek na łóżku i podłodze, a te większe chciałyby spać w rozbitym na środku pomieszczenia namiocie. Mimo wszystko, każda pociecha marzy o tym, by jej pokój był wyjątkowym miejscem. Urządzając więc kącik do spania, warto pomyśleć o tym, co dziecko chciałoby mieć w swoim pokoju.

Idźmy razem na zakupy lub obejrzyjmy w sieci, np. tutaj: https://expertsnu.pl/, wygodne łózka, meble i pościele. Dzięki temu nasz maluch urządzi pokój po swojemu i nie będzie musiał przewracać wszystkiego „do góry nogami”, by naśladować bohaterów z bajek. Baśniowa sypialnia na wzór tej z ulubionego filmu to z pewnością spełnienie marzeń każdego dziecka.