Bezsenna noc – jak nareszcie zasnąć?

Od czasu do czasu każdy z nas miewa dni, kiedy trudniej jest mu zasnąć lub w ogóle nie może spać. Jest to spowodowane stresem, kłębieniem się w głowie myśli, nieodpowiednim materacem lub pościelą ze sztucznego materiału. Dlatego w tym artykule dowiesz się, jak zwalczyć bezsenność i szybciej zasypiać, tak, by rano budzić się wypoczętym i pełnym energii do działania.

Zacznij od rana – dzień a jakość snu

To, jak wyśpisz się rano i o której godzinie wstaniesz z łóżka, ma ogromny wpływ na jakość snu kolejnego dnia. Jeśli w weekendy śpimy po 12 godzin chcąc odespać cały tydzień, poniedziałek rano może przywitać nas z podkrążonymi oczami. Dlatego warto wyregulować swój zegar biologiczny. Kiedy, np. w sobotę położymy się w środku nocy i będziemy odpoczywać do południa to w niedzielę szybko nie zaśniemy. Lepiej się przemęczyć i wstać nawet po 5 godzinach snu, ale za to w poniedziałek rano zdrowo się wyspać i być pełnym sił.

Bałagan w sypialni a sen

Nie bez powodu mówi się, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Nikłej jakości pościel, zbyt mała albo zbyt ciężka kołdra czy niewygodne poduszki i materac, to najczęstsze przyczyny nieprawidłowego snu. W pierwszej kolejności przyjrzyj się otoczeniu w pokoju, w którym śpisz. Dzięki temu nie tylko szybko uporasz się z bałaganem i zaprowadzisz ład w sypialni, ale i dowiesz się, jakie są faktyczne przyczyny bezsenności. Porządnie odkurz sypialnię, wynieś z niej dywany, chodniki i zasłony. Materiały występujące poza łóżkiem zastąp ozdobami z drewna, szkła lub słomy. W oknach powieś rolety albo żaluzje.

Pościel na dobry sen

Jeśli zmienisz pościel na bawełnianą, lnianą, jedwabną lub flanelową, z pewnością odkryjesz, że lepiej Ci się śpi. Takie materiały odpowiednio regulują temperaturę ciała i sprawiają, że nie pocimy się w nocy. Z kolei kołdra 200×200 będzie idealna, gdy śpimy z partnerem i któreś z nas ma tendencję do nocnego podbierania okrycia drugiej połówce. Ostatecznie można rozważyć zakup dwóch osobnych kołder.

Wszystkie akcesoria niezbędne do zachowania higieny snu i pozbycia się bezsenności, możesz znaleźć w tym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/.