Wymarzona kreacja na wyciągnięcie ręki

Marzy ci się sukienka z motywem kwiatowym, geometrycznym czy abstrakcyjnym? Nigdzie nie możesz znaleźć idealnego wzoru? Postaw na tkaninę, z której możesz wyczarować każdą stylizację!

Trochę historii

Pierwsze tkaniny drukowane pojawiły się w Europie Zachodniej około połowy VI wieku. Trafiły tu z Bliskiego Wschodu, w wyniku podbojów arabskich lub szlakiem handlowym z Egiptu. Z czasem bardzo prymitywne druki z użyciem pojedynczych stempli z ziemniaka, rzepy lub buraka zamieniono na bardziej trwałą formę stempli drewnianych, wycinanych z coraz większym kunsztem. W Polsce rozwój drukarstwa tekstylnego datuje się na czasy panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego (drugą połowę XVIII wieku). Stopniowo pracownie drukowanych tkanin powstawały nie tylko w dużych miastach, ale również w niewielkich miasteczkach. Jak się okazuje, moda na nie wciąż nie przemija. Projektanci sięgają po nie wyjątkowo chętnie – w różnych formach, kolorach i wzorach.

Dla każdego

Samodzielne szycie ubrań, robienie własnych przeróbek, poprawek, napraw zyskuje na coraz większej popularności. Nie ma się co dziwić – dzięki temu możemy mieć pewność, że nasz strój będzie eksponował walory sylwetki, a tuszował jej mankamenty. To również doskonała alternatywa dla osób mających niestandardowe wymiary – szycie może zaoszczędzić im przykrych chwil w ustandaryzowanym świecie sieciówek. Największą popularnością, jeśli chodzi o tkaniny drukowane, cieszą się te tworzone z włókien syntetycznych oraz naturalnych. Do uszycia wymarzonej kreacji doskonale sprawdzą się materiały z bawełną, poliestrem, wiskozą czy elastanem. Tkanina drukowana występuje zarówno w żywych kolorach, jak i bardziej stonowanej gamie kolorystycznej. Wzory kwiatowe szczególnie dobrze wyglądają na sukienkach, spódniczkach, topach i bluzkach. Panie lubiące szaleństwo powinny natomiast sięgnąć po tkaniny z motywami geometrycznymi oraz abstrakcyjnymi wariacjami. Warto zaznaczyć, że drukowane tkaniny wzorzyste mają nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o opcje ich zastosowania. Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml