Skuteczne metody nauki języka angielskiego

Chcąc nauczyć się języka angielskiego, musimy przede wszystkim wiedzieć, po co chcemy się go nauczyć. Cel musi być motywujący, np. chęć rozmów z obcokrajowcami. Angielski to język, którym włada jedna szósta mieszkańców Ziemi, a jeszcze więcej osób się go uczy, to język biznesu, Internetu i dominującej kultury. Stąd warto uczyć się właśnie angielskiego. Skuteczna nauka angażuje zmysły, jest oparta na patrzeniu, słuchaniu i na pracy wyobraźni. Warto tworzyć historyjki w oparciu o nowo poznane słówka. Doskonałym pomysłem będzie zapisanie się na kurs języka angielskiego, gdzie otrzymamy profesjonalną pomoc i sprawdzone materiały dydaktyczne.

Określ swój cel

Chcesz nauczyć się języka angielskiego, ale po co? Jeżeli nie wiesz, Twoja nauka nie będzie skuteczna. Może się też okazać, że cel, który sobie założyłeś, nie jest wystarczająco motywujący. Przykładowo, chcesz jechać za granicę do pracy. W tym celu musisz poznać język angielski. Twoja podświadomość kojarzy jednak konieczność nauki z niekoniecznie przyjemną pracą, do której wyjeżdżasz. Może warto zatem zrewidować swój cel, zamieniając go np. na możliwość rozmów z obcokrajowcami? Postaraj się włączyć zamiar nauki języka angielskiego (lub innego) w szerszy obraz swojego życia. Myśl dalekowzrocznie.

Dlaczego angielski?

Angielski to język, którym włada jedna szósta mieszkańców Ziemi, a biorąc pod uwagę, jak wiele osób uczy się tego języka, przypuszczalnie jest ich więcej. Angielski jest językiem biznesu i Internetu, dominuje także we współczesnej kulturze. O ile przyjemniej jest oglądać filmy bez lektora i bez napisów, a wyjeżdżając za granicę swobodnie się porozumiewać. Prawda?

Angażuj zmysły

Dowiedziono, że nauka jest tym skuteczniejsza, im więcej zmysłów w nią angażujemy. Wykorzystujmy więc wzrok, zapisując słówka kolorowymi pisakami i angażujmy wyobraźnię. Słuchajmy angielskich piosenek i wyłapujmy nieznane dotąd słowa. To sprawi, że obecne w tym języku struktury zostaną zapamiętane przez nasz umysł. Godziny ćwiczeń gramatycznych nie dadzą nam tego, co oglądanie filmów po angielsku i tłumaczenie tekstów piosenek. Warto tworzyć historyjki w oparciu o nowo poznane słówka i opowiadać je sobie przed lustrem, żywo gestykulując. Możesz też prezentować je swoim znajomym!

A może by tak wybrać się na kurs?

Bez systematyczności nie ma skuteczności, dlatego bez względu na to, czy uczysz się sam czy nie, warto zapisać się na kurs, gdzie otrzymasz profesjonalną pomoc i sprawdzone materiały dydaktyczne. Poszukaj w internecie kursów dostępnych w Twoim mieście. Przykładowo, wpisując w wyszukiwarkę: nauka języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/, dowiesz się więcej na temat szkół języka angielskiego i proponowanych przez nie metod nauki.