Zbawienne krwiożercze pijawki

Hirudoterapia – czyli prosty pomysł na leczenie wielu schorzeń przy pomocy pijawek – święci triumfy na wszystkich kontynentach. W naszym kraju również nie brakuje zwolenników tej metody medycyny naturalnej. Chętnie uciekają się do niej gabinety kosmetyczne, reklamując leczenie pijawkami jako naturalny sposób upiększania ciała i hamowania procesów starzenia się skóry.

Sprawdzone metody przodków

Medycyna naturalna była przez naszych przodków wykorzystywana do leczenia różnych schorzeń i chorób. Mimo że jej metody nie są wcale lub są słabo akceptowane przez medycynę opartą na badaniach naukowych, dziś docenia się ją na nowo. Wśród najpopularniejszych jej dziedzin wymienić można: akupresurę, akupunkturę, aromaterapię, radiestezję, urynoterapię i hirudoterapię. Ta ostatnia, czyli leczenie pijawkami, była bardzo popularna. Już w starożytności używana była przez Hipokratesa, a do końca XIX wieku była podstawową metodą leczenia w szpitalach. Dziś ponownie chętnie do niej wracamy. Dlaczego? Bo pijawka poprzez regulację układu krążenia człowieka skutecznie leczy bądź wspomaga leczenie wielu chorób, takich jak choroby układu sercowo-naczyniowego, endokrynologicznego, pokarmowego, moczowo-płciowego, oddechowego, kostno-stawowego, choroby dermatologiczne bądź neurologiczne.

Skąd się biorą i jak działają

Do hirudoterapii używane są pijawki lecznicze hodowane w warunkach izolowanych w sterylnych laboratoriach. Swoje właściwości zawdzięczają hirudozwiązkom, które znajdują się w ich gruczołach ślinowych. Jest ich ponad 200. Wśród najpopularniejszych można wymienić hirudynę – substancję, która zapobiega krzepnięciu krwi, a także specyficzną histaminę, powodującą rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Podczas zabiegu pijawka przywiera do ciała swojej ofiary za pomocą otworu gębowego wyposażonego w przyssawki i trzy promieniście ułożone szczeki. Później pobiera krew z żywiciela. Jednocześnie z jej gruczołów ślinowych do krwiobiegu człowieka uwalniane są właśnie liczne substancje lecznicze. Wszystkie niezbędne informacje na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na http://pijawki.abros.pl/.