Kupujemy drewniany plac zabaw do ogrodu. Na co zwracać uwagę?

drewniany plac zabaw

Zakup drewnianego placu zabaw to poważna inwestycja, dzięki której nasze dzieci będą miały profesjonalnie zaaranżowaną przestrzeń. Będzie ona dopasowana do ich ilości, wieku, zainteresowań, jak również możliwości fizyczno-ruchowych. Drewniany plac zabaw powinien być oczywiście bezpieczny, wyposażony w odpowiednie elementy, łatwy w codziennym użytkowaniu. Nie powinien również utrudniać normalnego funkcjonowania w ogrodzie.

Drewniany plac zabaw są coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, gdyż dzięki jednej konstrukcji możemy zastąpić wiele innych elementów, jak: huśtawka, piaskownica, gniazdo do huśtania, zjeżdżalnia. Drewniane place zabaw są dostępne w różnych modelach. Z łatwością więc dopasujemy model do wielkości działki, jak również do zainteresowań naszych pociech. Pomoc otrzymamy na przykład w firmie https://woodlit.pl/place-zabaw/. Wybierając drewniany plac zabaw, musimy zwracać uwagę na istotne elementy. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Wielkość drewnianego placu zabaw

Drewniany plac zabaw nie może być zbyt duży, gdyż przy tłoczy ogród, utrudni normalną komunikację, jak również korzystanie z innego wyposażenia ogrodowego. Zbyt mały plac zabaw nie będzie za to odpowiedni, gdyż nie będzie zawierał różnorodnego i dopasowanego do potrzeb dzieci wyposażenia.

Wyposażenie drewnianego placu zabaw

Plac zabaw powinien posiadać takie wyposażenie, które zainteresuje nasze dzieci. Możemy wymienić tu:

  • zjeżdżalnię,
  • gniazdo do bujania i huśtawkę,
  • ścianki wspinaczkowe,
  • tory przeszkód,
  • elementy manipulacyjne.

Łatwość użytkowania i bezpieczeństwo zabawy

Nie bez znaczenia jest również to, aby drewniana konstrukcja była łatwa w codziennym użytkowaniu, bezpieczna. Plac zabaw musi być wykonany z solidnych materiałów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Podczas zabawy plac nie może się przechylać, uginać, ani pękać. Również poszczególne elementy wyposażenia muszą być wykonane z bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Zobacz także: https://stylowakobieta.com.pl/w-jaki-sposob-zapewnic-dzieciom-atrakcje-w-ogrodzie-poznaj-drewniane-place-zabaw/

Cena drewnianego placu zabaw

Trudno nie przejść obojętnie obok ceny drewnianego placu zabaw. Warto jednak pomyśleć o tym, aby nie kupować najtańszego modelu, gdyż będzie to budzić poważne zastrzeżenia dotyczące jakości wykonania, zastosowanych materiałów i elementów, jak również bezpieczeństwa użytkowania. Cena powinna obejmować nie tylko sam drewniany plac zabaw, ale również koszty związane z transportem i montażem. Dość istotnym elementem jest to przecinka, aby konstrukcja była na tyle uniwersalna, aby umożliwić jej rozbudowę.